sedacia súprava

Ako si vybrať dobrú sedaciu súpravu

Či už ste kúpili nový byt, postavili dom, alebo ste sa konečne pustili do renovácie vášho aktuálneho bývania zaslúžite si ideálnu sedaciu súpravu. Ako si však vybrať ideálnu sedaciu súpravu? Ideálne je tá ktorá, spĺňa aj vaše najvyššie kritériá spojené s vašim osobným komfortom. Ak ste sa rozhodli, že váš gauč bude jednoducho ideálny, zabudnite na kompromisy a zamerajte sa na to, čo chcete.

Jednoducho a na mieru

Nevýhoda sedacích súprav, ktoré sú vyrábané sériovo spočíva v tom, že sa nedokážu úplne prispôsobiť vašim momentálnym potrebám. Nájsť kvalitnú sedaciu súpravu, ktorá hravo spĺňa naše najvyššie očakávania je častokrát veľmi náročné. Sú tvrdé a nepohodlné, alebo príliš mäkké. Veľmi sa vám páčia no sú až priveľmi dlhé a do vašej obývačky by sa skrátka nezmestili. Alebo naopak, sú krátke a potrebovali by ste tam ešte minimálne jeden taký gauč, aby ste priestor zaplnili. V takýchto prípadoch je najlepším možným riešením rozhodnúť sa pre sedaciu súpravu na mieru. Na mieru znamená, že sa sami rozhodnete z akých materiálov bude gauč vyrobený ale rovnako ovplyvniť môžete aj samotné miery vašej novej sedacej súpravy.

Na čo sa pri kúpe novej sedacej súpravy zamerať?

Prvým dôležitým bodom, na ktorý sa pri výbere sedačky musíte zamerať je váš pocit pri sedení. Jednoducho si na sedačku sadnite. Navštívte jednu z našich predajní a príďte sa posadiť na niektoré z našich ponúkaných sedačiek. Ak sa vám na sedačke dobre nesedí rýchlo na ňu zabudnite a hľadajte ďalej. Ak sedačka spĺňa vaše kritéria pohodlnosti, zamerajte sa na materiál. Pri výbere materiálov zohľadnite najmä ich praktickosť a odolnosť voči zašpineniu. Nami používané poťahové látky disponujú vysokou kvalitou použitých materiálov a sú výsledkom precízneho spracovania.

Hoci eko koža vyzerá luxusne a lákavo prvenstvo patrí látkam. Samotná látka sa jednoducho čistí čo ocenia najmä domácnosti s deťmi. Vybrať si môžete zo širokého portfólia látok, medzi ktorými sa nachádzajú aj obľúbené umývateľné látky. Ak sa predsa rozhodnete pre eko kožu, nezabúdajte na jej pravidelnú starostlivosť a čistenie špeciálnymi prípravkami.

Ďalším dôležitým aspektom, na ktorý je potrebné sa zamerať je veľkosť úložného priestoru a možnosť rozkladu. Ak sa rozhodnete pre sedaciu súpravu s úložným priestorom, tak rovnako ako pri kúpe auta platí pravidlo, čím väčší tým lepší. Nezáleží na tom koľko členov má vaša domácnosť. Veľký úložný priestor a o lôžko naviac v budúcnosti určite oceníte.

Pri výbere sedacej súpravy nezabúdajte na vhodné rozmery. Pred tým, ako začnete tu pravú sedačku hľadať najprv zmerajte priestory, kde sa gauč bude nachádzať. Nikto predsa netúži mať obývaciu izbu s nevhodne veľkým gaučom, ktorý bude zaberať polovicu miestnosti. Preto vám ponúkame sedacie súpravy od spoločnosti LUKPOL, ktoré je možné si ľubovoľne upraviť podľa vašich predstáv a aktuálnych možností. Okrem originálneho dizajnu si získajú vašu priazeň aj kvalitným a nadčasovým spracovaním. A navyše, nastaviteľné opierky chrbta a polohovacie opierky hlavy či podrúčiek vám zaručia maximálny komfort. Pretože gauč nie len na okrasu ale najmä na oddych.

Posledný aspekt, ktorý je potrebné brať do úvahy je farba. Pre ženy je tento bod viac dôležitý ako pre mužov a preto je aj jemu nutné venovať náležitú pozornosť. Ak začínate so zariaďovaním nového priestoru, farba sedačky môže byť ten bod, od ktorého sa môžete odraziť. Z našej ponuky si môžete vybrať zo širokej farebnostnej škály od zemitých odtieňov až po vibrujúce sýte farby. Aj keď bledšie farby sú náchylnejšie na zašpinenie, stále viac zákazníkov siaha práve po takýchto odtieňoch. Bledá farba sedačky dokáže príjemne rozžiariť aj naoko tmavý priestor a v kombinácii s vhodnými farbami vankúšov či iných doplnkov krásne vynikne v každom priestore.

share post: