Ako si vybrať tú správnu sedačku

Sedacia súprava je bezpochyby najdôležitejšou súčasťou každej obývačky. Je miestom odpočinku, ale aj miestom stretnutí s rodinou a priateľmi. Kúpa sedačky nie je lacná záležitosť. O to dôležitejšie je vybrať si ten najvhodnejší model. Pred kúpou sedačky je potrebné položiť si zopár otázok:

Aký typ sedačky potrebujem?

Má byť sedačka reprezentatívnym dizajnovým kúskom, alebo miestom pre oddych celej rodiny?

Bude slúžiť sedačka aj na prespávanie?

Je dôležité, aby mala sedačka úložný priestor?

Dôležité je vedieť aj to, aký tvar má mať Vaša nová sedačka, kde bude umiestnená a aký veľký priestor je pre sedačku vyhradený. Sedacie súpravy majú totiž jednu zákernú vlastnosť – na predajni alebo na fotografii pôsobia menšie, ako v skutočnosti sú.

V neposlednom rade je dôležitá aj farba a materiálové prevedenie sedacej súpravy. Čo sa týka materiálov, v ponuke je obrovské množstvo poťahových látok. Technologický rozvoj nezaostáva ani v tejto oblasti a dnes mnohé kvalitné poťahové látky sú vodeodolné a majú aj zvýšenú odolnosť voči špine. Dôležitá vlastnosť je aj oteruvzdornosť. Tá sa udáva v otáčkach Martindale. Väčšina kvalitných látok má túto hodnotu okolo 50 000. Samozrejme, čím vyššie je toto číslo, tým lepšie. Tieto látky prežijú bez ujmy ako každodenné sedenie, tak aj šantenie Vašich ratolestí.

Sedačka je najvýraznejším prvkom v obývačke, je synonymom relaxu a pohody, miestom, kde sa chcete cítiť príjemne Vy, Vaša rodina aj Vaši hostia. Preto si sedačku vyberajte srdcom, aby táto dominanta obývačky bola Vašou pýchou a potešením.

https://nabytoklaguna.sk/sk/produkty/sedacie-supravy/

 

share post: